Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
050 343 15 19‬ 050 400 41 67 Замовити дзвінок

Кріплення телевізора до стіни

Кронштейни для кріплення телевізора до стіни.


Перш ніж з'ясувати, як можна прикріпити кронштейн до стіни, зупинимося на ньому детально і розберемося, що він собою являє.

Кронштейн - спеціальна опорна деталь, за допомогою якої здійснюються різні кріплення виступаючих споруд до вертикальної стінки. Його конструкція може складатися як з однієї деталі, так і з декількох. Найбільш часто використовується для кріплення до стіни сучасних телевізорів. У невеликих квартирах це дозволяє збільшити вільний простір. Крім цього, такий підхід до розміщення телевізора чудово доповнює інтер'єр будь-якого приміщення.


Типи кронштейнів:

  • Найбільш популярним вважається кронштейн з похило-поворотними можливостями. Це кріплення дозволяє здійснювати поворот телевізора в різні боки, а також нахиляти його вперед. Одним словом, таке кріплення дає можливість відрегулювати розміщення телевізора для комфортного перегляду з будь-якого кута кімнати.його можна повернути на 180° і нахилити на 20°. Але, поряд з перевагами, є і кілька мінусів:
    - По-перше, висока вартість.
    - По-друге, подібне кріплення займає більше простору, ніж звичайне.

  • Не менш поширеним вважається і похилий кронштейн. Він дозволяє змінювати кут вертикального нахилу телевізора. Має меншу вартість, ніж перший варіант, а також займає менше простору. Він має і недолік, який полягає у відсутності можливості здійснювати горизонтальний поворот телевізора.
  • Фіксований кронштейн - найпростіший тип кріплення практично не займає місця. Низька вартість і простота конструкції - його головні переваги. Відсутність поворотних вузлів може служити як мінусом, так і плюсом, так як збільшує його надійність.
  • Стельовий кронштейн - використовується рідко, в приміщеннях з високими стелями. Має можливість здійснювати і нахил, і поворот телевізора.

Основні характеристики кронштейнів.

Щоб зробити правильний вибір кронштейна, потрібно знати основні його характеристики. Більшість кронштейнів, які займають прилавки магазинів, є універсальними, що дозволяє розширити їх використання. Але, є і такі моделі, які підійдуть для кріплення тільки конкретного типу телевізора, наприклад, рідкокристалічного або телевізора з електронно-променевою трубкою. Тому, під час покупки потрібно уточнити його призначення.

Другий фактор, який потрібно враховувати, максимально допустиме навантаження. Що ж це за навантаження? Ця величина дозволяє визначити, яку вагу телевізора дане кріплення зможе витримати.


Місце для кріплення.

Перед вибором місця для кріплення, спочатку необхідно визначити найбільш комфортну точку для перегляду телевізора і подумки провести лінію від очей до стіни. Той, ділянку, на який наткнеться ваша вигадана лінія і стане місцем кріплення кронштейна. Якщо ви плануєте здійснювати перегляд телевізора тільки сидячи, то можна скористатися рекомендацією експертів, які радять прикріпити його таким чином, щоб центр діагоналей розташовувався на відстані 135 см від підлоги.


Монтажні роботи.

Перш ніж здійснювати монтажні роботи, потрібно визначити матеріал, з якого зведена стіна. Від цього залежить спосіб монтажу.

При монтуванні кронштейна на бетонну стіну використовуються комплектні дюбеля для бетону. Отвори можна прорубати за допомогою перфоратора. Цей спосіб вважається швидким і нескладним. При кріпленні кронштейна до цегляної стіни рекомендується скористатися дюбелями по бетону. До дерев'яної стіни він кріпиться за допомогою саморізів по дереву, довжина яких не перевищує 30 мм.

Найбільш складним видом кріплення є монтаж на стіну з гіпсокартону. Якщо телевізор невеликий і легкий, кронштейн кріпиться за допомогою спеціальних металевих виробів. Якщо конструкція стіни статі, то тут рекомендується використовувати дюбеля з назвою «метелик». Вони отримали свою назву завдяки тому, що після загвинчування в них самореза дюбель розкривається. Якщо планується кріплення важких телевізорів, то необхідно здійснити посилення стіни, для чого з лицьового боку встановлюються додаткові металеві профілі, які прикріплюються і до підлоги, і до стелі.


Завершальні роботи.

Після установки кронштейна, до нього потрібно прикріпити телевізор. Це можливо здійснити за допомогою комплектних 4-х гвинтів. Провідні до телевізора дроти укладаються в спеціальний кабель-канал. Для всіх стін, за винятком гіпсокартонної стіни, використовується зовнішній кабель-канал.

Правильний підбір кронштейна і грамотне кріплення дозволить ретельно закріпити телевізор на вертикальній поверхні для комфортного і зручного перегляду.